Pakowarka wagowa typ PW-1

Pakowarka wagowa typ PW-1

Przeznaczona do wagowego pakowania w worki zaszywane

Pakowarka wagowa typ PW-1

Pakowarka wagowa typ PW-1


PARAMETRY TECHNICZNE

Wielkości gabarytowe:

  • długość 965 mm
  • szerokość 700 mm
  • wysokość 2110 mm

Wielkość dozowanych porcji:

  • jednokrotne naważanie – 5 do 20 kg
  • dwukrotne naważanie – 20 do 40 kg

Pojemność zbiornika ważącego: 55 dm3

Rodzaj opakowania: worek

Pobór mocy:0,12 kW

Napięcie zasilania: 380 V

Zapotrzebowanie powietrza: 1,0 m3/h

Ciśnienie powietrza: max 6 bar

Obsługa: 1 osoba

Masa: 190 kg

OPIS TECHNICZNY:

Pakowarka wagowa jest urządzeniem przeznaczonym do pakowania produktów sypkich, granulowanych lub pylistych w worki. Urządzenie współpracuje z półautomatem dozującym, który sterowany przez układ elektroniczny pakowarki, nasypuje produkt do zbiornika porcjowego. Programowanie wielkości naważanych porcji odbywa się z pulpitu sterownika wagi elektronicznej. Worki nakładane są ręcznie na lej wysypowy przez obsługę, a następnie mocowane i trzymane przez szczęki zespołu szybkomocującego.

Cykl naważania i spustu porcji do worka odbywa się w sposób automatyczny, którego sygnałem uruchamiającym jest zapięcie worka na leju wysypowym. Zapakowany worek automatycznie zostaje zwolniony przez szczęki zespołu trzymającego i opada na przenośnik taśmowy, który przemieszcza go do stanowiska zaszywania lub poza obręb pakowarki. Elementy urządzenia, z którymi styka się pakowany produkt, wykonane sa ze stali kwasoodpornej.

Konstrukcja pakowarki poprzez zastosowanie elastycznego i szczelnego połączenia (z tkaniny filtracyjnej) zbiornika porcjowego z lejem wysypowym oraz możliwość podłączenia urządzenia odpylającego, zapewnia znakomite ograniczenie pylenia podczas pracy.